
PDC Capacitors FN18F104Z500PSG 0603 Y5V 50V 100NF
0603 Y5V 50V 100NF ±20%
Product Facts
- Mfr. Part
- FN18F104Z500PSG
- Factory Part
- FN18F104Z500PSG
- Manufacturer
- PDC
- Movthing Part
- FN18F104Z500PSG
- Status
- Stock
- Package
- 4000 PCS
Specifications
| RoHS | Yes |
|---|---|
| Applications | Commercial |
| Size | 0603 |
| Capacitance | 100NF |
| Temperature | Y5V |
| Voltage | 50V |
| Tolerance | ±20% |
| Description | 0603 Y5V 50V 100NF ±20% |

