
PDC Capacitors FS18F105Z160PBG 0603 Y5V 16V 1UF
0603 Y5V 16V 1UF ±20%
Product Facts
- Mfr. Part
- FS18F105Z160PBG
- Factory Part
- FS18F105Z160PBG
- Manufacturer
- PDC
- Movthing Part
- FS18F105Z160PBG
- Status
- Stock
- Package
- 4000 PCS
Specifications
| RoHS | Yes |
|---|---|
| Applications | Commercial |
| Size | 0603 |
| Capacitance | 1UF |
| Temperature | Y5V |
| Voltage | 16V |
| Tolerance | ±20% |
| Description | 0603 Y5V 16V 1UF ±20% |

