
WALSIN Capacitors 0402F104Z250CT 0402 Y5V 25V 100NF
0402 Y5V 25V 100NF ±20%
Product Facts
- Mfr. Part
- 0402F104Z250CT
- Factory Part
- 0402F104Z250CT
- Manufacturer
- Walsin
- Movthing Part
- 0402F104Z250CT
- Status
- Stock
- Package
- 10000 PCS
Specifications
| RoHS | Yes |
|---|---|
| Applications | Commercial |
| Size | 0402 |
| Capacitance | 100NF |
| Temperature | Y5V |
| Voltage | 25V |
| Tolerance | ±20% |
| Description | 0402 Y5V 25V 100NF ±20% |

