
YAGEO Capacitors CC0402ZRY5V7BB104 0402 Y5V 16V 100NF
0402 Y5V 16V 100NF ±20%
Product Facts
- Mfr. Part
- CC0402ZRY5V7BB104
- Factory Part
- CC0402ZRY5V7BB104
- Manufacturer
- Yageo
- Movthing Part
- CC0402ZRY5V7BB104
- Status
- Stock
- Package
- 10000 PCS
Specifications
| RoHS | Yes |
|---|---|
| Applications | Commercial |
| Size | 0402 |
| Capacitance | 100NF |
| Temperature | Y5V |
| Voltage | 16V |
| Tolerance | ±20% |
| Description | 0402 Y5V 16V 100NF ±20% |

