
YAGEO Capacitors CC0805ZKY5V6BB106 0805 Y5V 10V 10UF
0805 Y5V 10V 10UF ±20%
Product Facts
- Mfr. Part
- CC0805ZKY5V6BB106
- Factory Part
- CC0805ZKY5V6BB106
- Manufacturer
- Yageo
- Movthing Part
- CC0805ZKY5V6BB106
- Status
- Stock
- Package
- 2000 PCS
Specifications
| RoHS | Yes |
|---|---|
| Applications | Commercial |
| Size | 0805 |
| Capacitance | 10UF |
| Temperature | Y5V |
| Voltage | 10V |
| Tolerance | ±20% |
| Description | 0805 Y5V 10V 10UF ±20% |

